Energooszczędny dom to inteligentny dom


Projekty domów energooszczędnych są chętnie wybierane. Jednak w tym artykule skupię się na domach inteligentnych, które nie są już tylko planami na przyszłość, lecz realnymi rozwiązaniami, które możesz zastosować już dziś.

Specjalista z www.e-domy.pl podkreśla, że dzisiaj technologie domów inteligentnych się szybko rozwijają. Ja dodaję od siebie, że projekty domów energooszczędnych warto jest uzupełniać właśnie o technologie inteligentne. W ten sposób nie tylko Tobie się wygodniej żyje, ale zyskujesz wymierne korzyści.

Dlaczego inteligentne domy zwiększają energooszczędność?

Projekty domów energooszczędnych zwykle kojarzą nam się z dobrym ociepleniem, albo panelami słonecznymi. Jednak inteligentne rozwiązania również pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze. Oto kilka przykładów:

  • Wyobraź sobie, że jesteś zmęczony. I zasypiasz nie wyłączając telewizora i nie gasząc światła. Inteligentne czujniki rozpoznają twój sen i automatycznie gaszą oświetlenie, oraz wyłączają telewizor
  • Wyobraź sobie, że nie zakręciłeś kranu do końca, bo się śpieszyłeś. Projekty domów energooszczędnych i elektrycznych w przyszłości mogą wyłączać automatycznie również i takie rzeczy.
  • Ile razy zdarzyło Ci się nie wyłączyć światła, bo „wyszedłeś tylko na chwilę”. Inteligenty dom może automatycznie zapalać i gasić światło gdy ktoś wchodzi i wychodzi z danego pomieszczenia. To kolejne oszczędności.

To tylko przykładowe rozwiązania w jakie możesz wyposażyć projekt domu energooszczędnego. Dzięki nim zyskasz podwójnie – po pierwsze zmniejszysz koszty utrzymania domu. A po drugie będzie Ci się żyło wygodniej. Wiele z codziennych rzeczy po prostu wykonają za Ciebie nowe technologie. To oczywiście nie oznacza, że Ty nic nie będziesz musiał robić, jednak po prostu będziesz miał więcej czasu dla siebie i rodziny dlatego, że wybierzesz projekt domu energooszczędnego, który również jest ekologiczny.